CELOSLOVENSKÉ FINÁLE BIBLICKEJ LIGY

Neuveriteľní NEUVERITEĽNÍ!

– nie, nie je to chyba! Ale – je priam neuveriteľné, že tím z našej farnosti s názvom Neuveriteľní VYHRAL Bibliq – CELOSLOVENSKÉ FINÁLE BIBLICKEJ LIGY!

Tím v zložení žiakov zo ZŠ: Karin Štefúnová (8.B – Košeca), Barbora Štúriková (8.B – Košecké Rovné) a Filip Kuník (7.A – Košeca) spolu so svojou sprievodkyňou – p.uč. NBV Tomanovou, od 13. februára 2022 v 4 etapách čítal zo Svätého Písma knihu Skutky apoštolov.

Na začiatku každej etapy bolo vždy online stretnutie všetkých 52 (!) tímov. V prípravnej časti tímy riešili vedomostné kvízy, získavali odznaky a plnili tímové questy (mimochodom, boli sme ocenení aj za ne!)

Finálová časť bola v 2 súťažných kolách – online semifinále (neuveriteľné, že sme sa dostali až sem!) a 12 najúspešnejších tímov postúpilo do finále na Veľkú biblickú víkendovku – a my medzi nimi!

FINÁLE Bibliqu  sa uskutočnilo cez víkend 17.-19.6.2022 v Žiline. Spoznali sme naživo členov ostatných postúpených tímov; saleziánov, ktorí nás celý čas sprevádzali a viedli (a sú to veru INÉ kapacity!), súťažili sme, hrali sme sa, mali krásne sväté omše, zaujímavé workshopy… a RADOSŤ.

Bolo to bohaté, bolo to dynamické, bolo to veľmi tesné, a  – VYHRALI SME!

Víťazom, na ktorých sme veľmi hrdí, srdečne GRATULUJEME a ďakujeme za úžasnú reprezentáciu našej farnosti, školy a obce!